Un copil aruncă o minge cu masa m = 100g care urcă la înălțimea h = 20 m. Să se calculeze lucrul mecanic al greutății mingii. Se va lua g = 10 m/s2.Va rog am nevoie urgent.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!