👤

raul a cumpărat din piata 3 kg de mere cu 2 lei kilogramul și 3 kg de pere cu 3 lei kilogramul.
Raul afirmă:" Am plătit în total 15 lei"
Afirmația lui Raul este
a adevărată
b falsă
explicație vă rog
dau coroană​