Răspuns :
Răspuns:
Salutare!
12 kg mere........48 lei
1 kg mere..........x lei
x=48:12×1
x=4×1
x=4 lei
Baftă!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!