Răspuns :
Răspuns:
35 lei
Explicație pas cu pas:
3kg mere......15 lei
7kg mere......x lei
x= 7×15/3
x= 105/3
x= 35 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!