👤

Dau coroană celui mai bun răspuns și 20 de puncte!​

Dau Coroană Celui Mai Bun Răspuns Și 20 De Puncte class=

Răspuns :

a = v/Δt
100 k/s = 27,7 m/s
rezulta ca a = 27,7 / 2 = 13,85 m/s