ajutati ma la exercitiul 1 și 2 1. Mama a cumpărat pentru dulceata și compot 8 kg de prune cu 32 de lei ,10 kg cu 40 de lei și 6 kg cu 24 de lei. Arătați ca de fiecare data a plătit același preț pe kg. 2. Fie raportul 3pe 4.amplifucati raportul cu 2,3,5 .scrieți egalitatea rapoartelor
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!