Răspuns :
Răspuns:
densitatea = masa / Volum
V= a³
V=0,2m ³=0,008 m³
densitatea=20 kg /0,008m³ * =2500 kg/ m³
Răspuns:
Se da:
l-0,2m
m-20kg
----------------
Ro(densitatea)-?
Explicație:
1)V= L³=0,2³=0,008m³
2)Ro= masa\volum=20kg:0,008m³=2500kg\m³
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!