Pentru 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 4 paini , o persoana a platit 31 de lei. Daca ar fi cumparat un kilogram de mere ,4 kilograme de pere si 2 paini , ar fi platit cu 4 lei mai mult . Stiind ca 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 2 paini costa 27 de lei , afla pretul fiecaruia dintre produsele cumparate .
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!