Răspuns :
Explicație pas cu pas:
7×9 kg= 63lei (au costat cartofii)
8×6kg= 48lei (a costat ceapa )
63 lei+48 lei= 111 lei (costul total al cumpărăturilor)
Sper ca am ajutat! ;)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!