👤

Observa preturile produselor si completeaza cu denumirile care lipsese
LAPTE-12lei
bomboane-8lei. panea- 4 lei. briosa- 32 lei gume- 8 lei.
sunt cu 4 lei mai ieftin decat
sunt de 4 ori mai ieftin decat
sunt cu 4 lei mai scumpi decat
sunt de 4 ori mai scumpi decat


Răspuns :

Răspuns:

bomboanele este cu 4 lei mai scump decât pâinea

bomboanele sunt cu 4 lei mai ieftine decât laptele

brioșă este de 4 ori mai scumpă decât gumele

bomboanele sunt de 4 ori mai ieftine decât brioșe