👤

Pentru 3 kilograme de struguri mama plătește 27 de lei.Cat va plăti mama pentru 5 kilograme de struguri ?​

Răspuns :

Răspuns:

buna seara!!!

Explicație pas cu pas:

27:3=9

9x5=45 lei

seara faina