Răspuns :
Răspuns:
o ora=3600 sec
24 ore(o zi)= 3600*(ori) 24= 86 400 sec
6 zile=86 400*6= 518 400 sec
rezultat final: sunt 518 400 in 6 zile
SUCCES!
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
O ora are 3600 secunde.
O zi are 24 de ore
aflam secunde are o zi:
3600 x 24 = 86400 secunde,
daca o zi are 86400 secunde, atunci 6 zile vor area
8600 x 6 = 518400.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!