Am nevoie până maine de acest exercițiu urgent va rog dar cu tot cu explicație daca nu stiti nu va băgați. Multumesc mult Un corp cu masa m = 800 Kg se mișcă sub acțiune o forță F orientată pe distanța și direcția vitezei inițiale a corpului. Puterea dezvoltată de forța F rămâne constantă P = 4 KW. 3m/s. Se cer: a) timpul după care viteza corpului crește n = 4 ori; b) valoarea forței F în acel moment.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!