Răspuns :
d1= 15 km
d2= 65 km
t1 = 29 400 s
t2= 39 900s
————————
v=?
[tex]v = \frac{d}{t} [/tex]
️t= t1-t2
= 39 900- 29 400
= 10 500 s
️d = d1-d2
=65-15
=50 km
[tex]v \ = \frac{50}{10500} [/tex]
v = 0,004 m/ s
Sper ca te-am ajutat! Coroană pls?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!