un corp cu masa m=2kg este lasat sa cada liber la inaltimea h=2m. Calculati lucrul mecanic efectuat de forta de greutate (g=10 m/s²). daca se poate si cu desen? VA ROOG SA MA AJUTATI!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!