👤

Care este latura unui cub de sticlă cu masa de 78 kg? (p = 2500 kg/m3)?​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

V= m / ρ

V= 78 / 2500

V= 0, 0312 m³=31.200cm³

V= L³

L = ∛31.200cm³

L≅ 31,48 cm