👤

Calculează şi fă proba prin înmulțire.
30 975: 75
p.
33 356:62 =
23 154:34 =
p.
45 258:57 =
p.
Dacă se poate cu rezultate parțiale


Calculează Şi Fă Proba Prin Înmulțire 30 975 75 P 33 35662 23 15434 P 45 25857 P Dacă Se Poate Cu Rezultate Parțiale class=

Răspuns :

Răspuns:

salut

30975÷75 =413

Îmultirea

413×75=30975

a doua

33356÷62=538

imultirea

538 ×62=33356

a trea

23154÷34=681

imultirea

681×34= 23154

a patra

45258 ÷57=794

imultirea

794×57=45258

Bafta sper ca team ajutat succese in toate

Răspuns:

ex:1

a) 30975:75=413

413×75=30975.

b) 33356:62=538

539×62=33356.

c) 23154:34=681.

681×34=23154

d) 45258:57=794

794×57=45258

ex:2

a×35=4375 48×b=11904

a=4375:35= b=11904:48

a=125 b=248

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari