Răspuns :
Răspuns:
Plan de rezolvare
1 Cat costa un kilogram de ceapa?
32:4=8
2Cate kilograme de ceapa se pot cumpara cu 56 de lei?
56 lei:8=7
R:7 kg se pot cumpara de pe 56 lei
Răspuns:
Sper ca te-am ajutat!
Succes in continuare!
Explicație pas cu pas:
☆Coroana☆?

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!