👤

9 sticle de ulei şi 4 kg de zahăr costă 66 de lei.
9 sticle de ulei şi 2 kg de zahăr costă 60 de lei. prin metoda comparatiei daca e rezolvare de clasa a patra dau coroana​


Răspuns :

Explicație pas cu pas:

Sper ca te am ajutat!!!!!!!

Vezi imaginea ANYBALAN89
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari