👤

Aflații volumul in condiții normale pentru următoarele gaze:

a)6,4g SO2. AS=32
b)3,4g NH3. AO=16
c)0,71 g Cl2. AN=14
AH=1
ACL=35,5

Urgent!!!✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️​