Un kg de mere costă 7 RON iar 1 kg de pere 9 RON. sau vândut 263 kg de mere și 429 kg de pere. Rezolvați printr-un singur exercitiu. Ce suma sa încasat pe fruct
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!