Răspuns :
Răspuns:
12 lei:3=4lei caiet
4 lei×5=20 lei (5 caiete)
Explicație pas cu pas:
3 caiete......................12 lei
5 caiete....................X
1 caiet.................... 21÷3=4 lei
5 caiete..........4×5=20
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!