👤

4. O minge costă de 3 ori mai mult decât o jucărie de plus. Dacă prețul mingii
este cu 64 lei mai mare decât prețul jucăriei, află prețul fiecărui obiect.dau coroana​


Răspuns :

Răspuns:

pai mincia costă 64 de lei si este mde 3ori mai scumpă de cat o jucărie de plus

Explicație pas cu pas:

3:1=3 si

3x64= 192

un plus