O cantitate de apa are greutatea G=4N. Desitatea apei ρ= 1000 Kg / m3 (Kilograme pe metru cub), iar acceleratia gravitationala g= 10 N/Kg. Aflati:
a) masa cantitatii de apa
b) volumul apei
va rog frumos raspuns urgent, dau coroana!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!