Răspuns :
Răspuns:
22.4 lei
Explicație pas cu pas:
Aflam cat costa un kilogram
16/5=3.2 lei
Acum aflam cat costa 7kg
7*3.2=22.4 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!