👤

4. 2 kg de mere şi 5 kg de pere costă 19 lei. 5 kg de mere şi 10 kg de pere costă
40 lei. Cât costă un kg de mere şi un kg de pere?​


Răspuns :

Răspuns:

2 lei kg de mere și 3 lei kg de pere

Explicația in poza. Succes!

Coronita? :))

Vezi imaginea ISABELLA9411920