👤

O gospodina cumpără faina de calități diferite 25kg la prețul de 2 lei și 14 kg la prețul de 4 lei câți lei au cheltuit

Răspuns :

25x2+14x4=50+56=106 lei a cheltuit


Sper ca te-am ajutat!!