👤

V=300000km/s
t=1mim si 25 sec
distanta=?


Răspuns :

Distanta =VxT

1 min și 25 sec=60+25=85

Distanta=300000x85

Distanta=25 500 000 km/s (nu era m/s?)

Sper că e ok