👤

Dacă 12 kg de mere costă 23,88 de lei, atunci un kilogram de mere costă... ​

Răspuns :

Răspuns:

1,99 lei

Explicație pas cu pas:

23,88÷12 = 1,99 lei

sper că te-am ajutat :)

SUCCES

Răspuns:

23,88:12=1,99 LEI

Explicație pas cu pas: