👤

CATI ATOMI SE GASESC IN 6 MOLI CROM


Răspuns :

6 moli crom
1 mol crom = Na
1 mol = 6,022*10^23
6 moli crom = 6*6,022*10^23
6 moli crom = 36,132*10^23 atomi
Sper ca ti-am fost de ajutor! Spor!