Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Cat consuma in 5 zile?
5 x 10 ml = 50 ml
Cat ramane in sticla?
100 - 50 = 50 ml
Explicație pas cu pas:
Cât consumă în cele 5 zile?
5×10=50 ml
Cât rămâne în sticlă?
100-50=50 ml
Sper că te-am ajutat!!!
Papa
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!