👤

mă ajutați vă rog frumos​

Mă Ajutați Vă Rog Frumos class=

Răspuns :

Răspuns:

v = d / t

d= 24 * 1000m = 24000m

t = 80 * 60s = 4800 s

v = 24 000m / 4800s= 5 m/s

Explicație:

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!


Ze Learnings: Alte intrebari