Răspuns :
1,5l-25,6 lei suc de rosii
2 litri-30,4
30,4:2=15,2 lei un litru
25,6<30,4
Sper sa fie corect
2 litri-30,4
30,4:2=15,2 lei un litru
25,6<30,4
Sper sa fie corect
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
25,6 : 1,5=17,0(6) lei costa 1 litru suc de rosii
30,4 :2 = 15,2 lei costa 1 litru suc de mere
15,2 < 17,06
1 litru suc de mere mai ieftin decat 1 litru suc de rosii
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!