La magazin kg de banane costa 10,5 lei , de 5 ori mai mult costa kg de kiwi . Kg de portocale costa 25,4 lei , iar kg de mere costa de doua ori mai puțin.
Aflați câti bani am nevoie pentru un kg de kiwi și un kg de mere !
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!