👤

2 kg banane ...24, 20 lei
4 kg banane... x lei

Clasa a 5 a, dar nu ma pricep la zecimale.Va roggg​


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

2 kg banane ...24,20 lei

1 kg banane ...24,20 lei : 2 = 12,10 lei

4 kg banane ...12,10 lei x 4 = 48,40 lei