Răspuns :
Răspuns:
v=14m/s
t=5min = 5*60 = 300secunde
d = v*t <=> 14m/s*300s = 4200m
Explicație:
Răspuns:
d=4200m
Explicație:
d= v*t= 14m/s*300s=4200m
t=5min=5*60s=300s
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!