👤

rapiddd ajutor
daca 2,5 kg mere este 10 lei, atunci cat este 1 kg de mere?


Răspuns :

Răspuns:

cat este 1 kg de mere?

10:2,5=4 lei

Răspuns:

10÷2,5=4

4 lei un kg de mere