👤

cat costa un chilogram de portocale daca opt kilograme au costat 30 lei ? dau coroana am nevoie de raspuns in cateva minute......


Răspuns :

Răspuns:

8kg= 30 lei

=> 1 kg = 30÷8 = 3,75 lei