1 o pereche de mănuşi costă de 4 ori mai puțin decât o perell împreună, costă 50 de lei. Câți lei costă fiecare? Rezolvare m = g : 4 50:5=10 Date Desen 10 X 4 = 40 m manusi= 10 lei 40 lei g = ? g
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!