Ana a cumparat 2,5 kg de mere si 2kg portocale ,platind in total 21,50 lei .Maria a cumparat 5kg de mere si 1,5 de portocale ,fructe de acelasi tip din acelasi magazin si la aceeasi ora si zi ca Ana ,patind in total 26,75 lei .Cat ar costa un kg de mere si 2 kg de portocale .? va rog care stiti sa ma ajutati.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!