Răspuns:
Explicație:
2 t piatra de var = 2000kg
1406 kg Ca(OH)2
p=?
ykg 1064kg
CaCO3= CaO + CO2
100kg 56kg
xkg 1406kg
CaO + H2 O= Ca(OH)2
56kg 74kg
x= 56 .1406 : 74= 1064 kg CaO
y= 1064 . 100 : 56= 1900 kg CaCO3
p= mp.100 : mi
p= 1900 . 100 : 2000 = 95 %
MCaO= 40 + 16= 56------> 56g/moli
MCa(OH)2 = 40 + 2.16 + 2= 74--------> 74g/moli
MCaCO3= 40 + 12 + 3.16=100------> 100g/moli