👤

Alina a cumpărat 2 kg de pere iar ea are decât 20 RON cât costă kilogramul de pere​

Răspuns :

20 : 2 = 10 ron ( costă kg de pere )

Răspuns:

10

Explicație pas cu pas:

20:2=10

Sper ca te am ajutat nu uita de coroana