Răspuns :
Răspuns:
6 760 lei
Explicație pas cu pas:
9 kg struguri...............72 lei
845 kg struguri .........x lei
(1)Cât costă un kg de struguri?
- 72:9=8 lei
(2)Cât costă 845 kg de struguri?
- 845×8=6 760 lei
Răspuns:
9 kg struguri...............72 lei
845 kg struguri .........x lei
1)Cât costă un kg de struguri?
72:9=8 lei
2)Cât costă 845 kg de struguri?
845×8=6 760 lei
Succes!♡
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!