1
Completează tabelul cu lista cumparaturilor
făcute de tata,
Produsul Cantitatea Pretul Costul
lapte
3 l
5 lei/l
?
rosii
5 kg
3 lei/kg
?
mere
3 kg
4 lei/kg
?
pâine
2 buc.
2 lei/buc.
?
Dau coroana
