poti sa ma ajuti la ceva

Răspuns:
Explicație:
ro= o,8g/cm³
S= 2 m²=20000cm²
grosime= 5 cm
masa=?
ro = m : V
m= ro . V
V= 20000cm² . 5cm= 100000cm³
m= 0,8 g/cm³ . 100000cm³ =80000 g