Răspuns :
Răspuns:
Distanta =308 km
Explicație:
d=v*t
d=88*3,5
[tex]\vec{v}=88 \ km/h \\ t=3,5 \ h \\ \vec{v}=\frac{d}{t} \\ \Rightarrow d=\vec{v}t=88 \ km/h \cdot 3,5 \ h \\ \Rightarrow \boxed{d=308 \ km}[/tex]
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!