Răspuns :
Răspuns:
1h = 60 de min
60 de min = 3600 de secunde
20 de min = 1200 de secunde
3600 + 1200 = 4800 + 28 = 4828 de secunde
1 min = 60 sec => 1h=60x60=3600s
20 min = 60x20=1200s
3600s+1200s+28s=
= 4,828s
20 min = 60x20=1200s
3600s+1200s+28s=
= 4,828s
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!