4. Ana a cumpărat câteva ilustrate la pre- tul de 12 lei. Dan a cumpărat tot atâtea ilustrate, dar la preţul de 15 lei. Ştiind că Ana a cheltuit 60 de lei, aflați cât a cheltuit Dan. a) Organizați datele problemei într-un tabel. b) Scrieți rezolvarea cu justificări. c) Numiţi metoda de rezolvare a problemei am nevoie acum de acest raspuns cine mă ajută primeste 1.000.000.000.000.000.000.000 de coroane vă rog frumos
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!