Se considera un mobil care pleaca din repaus cu acceleratia 0,5 m/s².Sa se calculeze viteza si coordonatele la momentele: t1=2s ,t2=4s,t3=6s ,t4=8s si t5=10s.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite!