👤

4.3 Se dă legea de mişcare: x=1,5t+t2 . Să se identifice mărimile caracteristice ale mişcării şi să se scrie legea vitezei​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

Vo=1,5 m/s

a=2 m/s^2

Xo=0

V=1,5+2t